Neću da mi u školi ISPIRAJU MOZAK!!! - HOĆU OBJEKTIVNU NASTAVU!!!

Go down

Neću da mi u školi ISPIRAJU MOZAK!!! - HOĆU OBJEKTIVNU NASTAVU!!!

Post by PumpkinExterminatorWlado on Mon Oct 12, 2009 11:12 pm

Je ti se ikad desilo da ti nešto što profesor/nastavnik kaže zvuči pogrešno ili nametljivo? Da li vam stalno nameću političke, verske ili bilo kakve druge sugestivne ideje?? Da li sve što profesor/nastavnik kaže uzimate zdravo za gotovo bez razmišljanja???

E, sad lični doživljaj:

Ja lično nisam često imao ovakvih situacija. Dešavalo se da neki nastavnici pričaju o političkim ili verskim ili sl. temama, ali prvi put sam imao priliku da mi neko kaže kako treba da razmišljam i rasudjujem na prošlom času veronauke. Ja jednostavno nisam mogao da verujem. Profesor nam je ladno govorio kako ne treba uvek misliti svojom glavom i imati svoj sud, nego da treba da prihvatimo neke crkvene principe, koji su kao, je li, savršeni, i svi će biti srećni i veseli. U protivnom, nastao bi haos na svetu.
Very Happy ...... scratch Uhhh...... Whut?! Suspect

Pa kad bi svi na svetu mislili isto, šta bi tek bilo?!?! Ali to nije poenta, poenta je u tome da je to čisto nametanje ideja, tj. indoktrinacija. U osnovnoj smo imali normalnu veronauku - nauku o veri - učili smo šta je vera, osnovne principe, obicaje, bibliju itd itd.... Niko nam nije nametao veru ili neka misljenja, nego smo ucili o veri. Verujem da bi to trebali sada da radimo, ali nam veroucitelj ispira mozak sa nekim njegovim pricama, u kojima nam govori šta treba da mislimo nevernicima, o nekim poznatim pojedincima, o onima koji veruju u druge vere, čak i o homoseksualcima (što ja i dalje ne kapiram kakve veze ima vera sa njima... ?). To me navelo da razmislim malo. Da li sam ja pogresno shvatio veru, za koju se secam da nam stalno govori da ne mrzimo, da ne sudimo drugima i da smo svi pred Bogom jednaki, i da li je vera u stvari nista vise no puka indoktrinacija koja sama sebe kontradiktuje i ispiranje mozgova zbog koristi? Ili se pak veroucitelj krije iza verskih predavanja da nam nametne po koju njegovu licnu sugestivnu ideju ili mesljenje? Nadam se da je ovo drugo... Crying or Very sad

Ajte, diskutujte i stavite neke svoje dozivljaje na ovu temu ako imate... Smile
PumpkinExterminatorWlado
Admin

View user profile http://letelica.talk-forums.com

Back to top Go down

Re: Neću da mi u školi ISPIRAJU MOZAK!!! - HOĆU OBJEKTIVNU NASTAVU!!!

Post by PumpkinExterminatorWlado on Tue Oct 13, 2009 2:28 pm

anyone?

Ajte ljudi, pa nije forum samo za igre, diskutujte Boga mu poljubim...
PumpkinExterminatorWlado
Admin

Back to top Go down

Post by Rasta-man ShoMy on Tue Oct 13, 2009 2:40 pm

a mrzi me da chitam odo da igram wow pa tju posle
Rasta-man ShoMy

View user profile

Back to top Go down

Post by PumpkinExterminatorWlado on Tue Oct 13, 2009 3:22 pm

xDDDDD

E, al msm stvarno, je sam ja jedini koji cita duge stvari, kao npr pravila i dozvole pre nego sto se uclani negde? Mom drugu jednom maznuli sifru sa MSN-a, a ladno im u privacy statement pise da nemaju nikakve veze sa MSN-om i da ce koristiti tvoj nalog za reklamiranje. Znaju da niko ne cita, a zakonski im ne mogu nista, zato sto su stavili. xDDDD

Ajde, procitaj pa reci sta imas. Smile
PumpkinExterminatorWlado
Admin

Back to top Go down

Post by Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Back to top